Allah'ım! :(
Selamünaleyküm hocam;

Hocam, öncelikle size çok teşekkür ediyorum. Size ve sizin gibi bu düşünce ve hizmette olan insanlardan Rabbim razı olsun. Yarın kıyamet gününde ben sizin şahidinizim.

6 yaşındaki kızım bile sizin odanızda 5 dakika bulunup çıktıktan sonra “baba bizim odadaki kanepe, tv hepsini kaldırıp tamamına kitaplar koyalım” dedi. Bana da “Nureddin hocanın çalışma masasından yaptır, çok okuyup ben de Nureddin hoca gibi olayım.” diyor. Yarın bu yavrucuklar inşallah Ümmet-i Muhammed’e faydalı birer insan olup hizmet ettiklerinde bunda en büyük pay sahibi siz olacaksınız. Çünkü biz sizin derslerinizi dinleyerek sizden çok şey öğreniyoruz.

Derslerinizin bir tanesinde, küçük çocukların kapıyı çalarak izin istemesinden bahsettiniz. O gün oyun şeklinde uygulamalı olarak öğrettim Elif’e. Şuan kardeşi konuşamamasına rağmen kapı kapalı ise vurup önünde bekliyor. Bu çok küçük bir örnek ama bunun gibi nelere vesile oluyorsunuz.

Allah size güç kuvvet ve vakit bolluğu versin.

Teğabün suresi 14. âyetin tefsirini dersinizde anlatırken “Hanımlarınız ve kocalarınız, başınıza bela olur, dikkat edin onlara. Eşiniz ve çocuklarınızı affeder görmezden gelirseniz, bırak bir daha yapmaz derseniz, Allah da sizi affeder.” Diyerek, anneme babamdan dolayı dayanma gücüne vesile oldunuz.

Hocam benim en büyük gayem, pırıl pırıl tertemiz olarak Allah’ın bize emanet ettiği yavruları onun istediği gibi birer kul olarak yetiştirmek. Bu meşakkatli yolda bu kadar fitnenin ve dış etkenin olduğu zamanda gerçekten zor olanı başarmak istiyorum.

Bunun için bol bol dua ediyorum. Kendimi düzelterek örnek olmak istiyorum.

Bu yolda sizi örnek alıp derslerinizden ve kitaplarınızdan faydalanıyoruz çok şükür

Benim sizden istediğim, takıldığımız yerlerde sizin fikirlerinize başvurmak, zaman zaman kısada olsa ziyaretlerinizde bulunmak bizim için çok faydalı oluyor. Kısa bir ziyaretten sonra Elif’in odayı kitaplarla doldurma isteği beni çok etkiledi ve daha da umutlandırdı. Benim sizden isteğim budur hocam.

Biz maalesef tam anlamı ile yetişemedik. Sözde tam Müslüman bir evde yetiştik ama 14 yaşında gusül abdestini komşudan öğrendim.

Biz, kendi yapamadığımız ve sonradan öğrendiğimiz şeyleri küçük yaşta çocuklarımıza öğretmek ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz.

Tamda sizin anlattığınız bir ortamda büyüdüm çünkü ben. Tek emeli bir ev yapıp ev sahibi olmak, komşular akrabalar ne der kaygısıyla yaşayan bir ailede büyüdüm.

Öyle ki, askerden sonra bir Cuma namazında Allah bana bir gönül ferahlığı verdi. Cuma namazını ağlayarak zor kıldım. Bir anda Peygamber efendimizi ziyarete gitmek istiyorum dedim. “Baba gitmeden çocuk nasıl gider, köylüler ne der, ayıplamazlar mı?” denilen ve umreye gidip geldiğimde 1 ay küsülen bir ortamda büyüyüp yetiştim.

21. yüzyılın cihadı diye adlandırdığınız çocuk yetiştirme konusunda, sizin destek olmanız bizim için çok önemli.

Son olarak hanımımın başka bir hanımla sizin sohbetinizi beklerken, bayanlar bölümünde yaşanan bir hadiseyi paylaşmak isterim sizinle. Şehir dışından gelen bir bayan, gelme sebebi olarak, TEOG sınavından sonra isteğini soran çocuğunun, “Beni Nureddin hocanın son sohbetine gönderin başka bir şey istemem” demiş olması, akıllı telefonlar, konserler vs. dururken sizin dersinize gelmek istemesi beni çok etkiledi.

Tekbir getirerek dedim ki işte mücahit bu.

ALLAH yardımcınız olsun.
Vaktinizi bereketlendirsin
ALLAH’A emanet olun》》Selamünaleyküm;

Güzel kardeşim benim, sen cennet nedir bilir misin? Dünyada iken cennette olmak nedir bilir misin? Büyük ihtimalle ‘bilmem’ diyeceksin. Ben de senin gibi, koklanamadım o bahçenin çiçeklerini henüz. Ama yüreğimi çatlatacak kadar kabartıp diyorum ki: Peygamber aleyhisselam’ın etrafında etten kemikten sur ören o mübarek nesil bunu başarmışlardı. Ölmeden cennete girmeyi becermişlerdi. Kardeşleri ile cennette ırmakların kenarında sarmaş dolaş olur gibi yaşamışlardı da o muhteşem sahneleri bize miras bırakabilmişlerdi. Ne muhteşem, ne umut yüklü bir sevgidir bu!

Sen bana onları hatırlattın. Sana cevap yazmak için biraz daha beklemek istedim. Duygusal olmayayım istedim ama kaç gün geçti o duygusallığım gitmedi. Yazmak zorunda kaldım. Sana yazıyorum bu sözlerimi. Rabbime yazıyorum. Mü’minlerin kardeş olduğunu unutan nesillere yazıyorum. Taşa yazıyorum. Anadolu’nun yollarına yazıyorum. Camilerin kıble duvarlarına yazıyorum. Anasının doğurmadığı milyarlarca kardeşi olduğunu bilmeyen bütün nimet mahrumlarına yazıyorum.

“Ey Rabbim, doldur içimize o sevgiden, doldur bizi ve kardeşlerimizi o ırmakların sularından, doldur Rabbim, doldur ki cennet hasretimiz gözümüzde tüllensin. Kanatsız uçabilecek kadar şenlenelim, fani dünyada iken bile ebedî lezzetler tadalım.”

Güzel kardeşim benim, ben sana nasıl dua etsem bilmem ki, ne desem de bağrımı sana açmış olsam? Senin yazındaki sen sanki benim de sen bensin orada. Buna melekler şahit olsun. Sen de şahit ol. Rabbim bizi, bu sevdamızla cennetinde buluştursun. Sen ve senin gibi kardeşlerimin bu hüsnü şehadetlerine ne kadar itimadım var, ah bir bilsen; onu bilsen beni esir alırdın karşılığında.

Sözlerin bana yapılmış duaların olsun. Evini kütüphane yapmak isteyen cici Elifcik, Kitabımızın hizmetkârı olsun. Sen, eşin ve yavruların bu ümmetin şerefi ile yücelmişlerden olun.

Güzel kardeşim benim, herkes kendi derdine düşermiş ya, benim derdimi de ben bilirim. Sen, beni ziyaret edip bir şeyler almak istiyorsun, buna izin istiyorsun. Ben ise senin gibi birinin bir kelimelik duasını alsam da önümü açsa Rabbim, elimi, dilimi, gözümü korumaya vesile yapsa diyorum. İşte böyle bir dünyadayız şimdilik; Sen seni düşünürsün, ben de beni. Gel, tabii ki gel. Gel ve bana dualar et. Gel de bana Elifciğin, Âsiyelik basamaklarını tırmandığını müjdele bana. Gel ve bir daha gitme dilersen o gün!

Güzel kardeşim benim, şahit olsun bu yazdığımız kelimeler, bu kullandığımız dijital âlem bile şahidimiz olsun: Allah’tır gayemiz. Şeriat’ıdır yolumuz. Peygamber’idir önderimiz. Ona salât ve selamdır işimiz. Onun ümmeti ocağımızdır, bağrımızdır. Kardeşliğimiz ise hasretimizdir.

Şahidim ol güzel kardeşim, seni seviyorum, duanı istiyorum, Elifciğin gözbebeklerinden öpüyorum. Siz de beni unutmayın duanızdan. Şimdi siz unutmayın, yarın kabrin karanlıklarında yapayalnız kaldığım zamanda da Elifcik unutmasın.

Size, eşinize ve sevgili yeğenlerime selam söylüyorum. Rabbimin uçsuz bucaksız rahmetine salıyorum sizi.

Selamünaleyküm.

Nureddin YILDIZ

F.Betül U., bir alıntı ekledi.
19 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

"Büyük binalara "ayet" denildiğinden, Kur'ân-ı Kerîm'in o parçalarına âyet ismi verildiğini düşünürsek, sur da şehri temsil ediyorsa demek ki sûreler şehirler gibi, âyetler de o şehirdeki şerefli konaklar gibidir."

Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 43 - Server Yayınları)Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz, Mahmud Esad Coşan (Sayfa 43 - Server Yayınları)
N. Emre Yılmaz, bir alıntı ekledi.
Dün 00:21 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sür'atle nasıl değişti halim?
Almaz bunu havsalam, hayalim.
Bir şey görürüm, mezara benzer,
Baktıkça alır, o yar'e benzer.
Şeklerle güzar eder leyalim,
Artar yine matemim, leyalim.
Bir sadme-i inkılabtır bu,
Bilmem ki yakın mıdır zevalim?

Makber, Abdülhak Hamit TarhanMakber, Abdülhak Hamit Tarhan
Neslişah Özbay, bir alıntı ekledi.
 17 Mar 19:19 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Mollie'yi fena halde azarlayıp evden çıktılar. Mutfakta
asılı duran jambonlar götürülüp gömüldü, bir de kiler-
deki bira fıçısı Boxer’ın bir çiftesiyle parçalandı, o kadar;
evde başka hiçbir şeye dokunulmadı. Hemen oracıkta,
oybirliğiyle bir karar alındı: Çiftlik evi, müze olarak ko-
runacaktı. Aralarında en küçük bir düşünce ayrılığı yok-
tu: Bu evde hiçbir hayvan yaşamamalıydı.
Snowball ile Napoleon, kahvaltıdan sonra hayvan-
ları yeniden toplantıya çağırdı.
“Yoldaşlar,” dedi Snowball. “Saat daha altı buçuk,
uzun bir gün bizi bekliyor. Bugün otlan biçmeye başlıyo-
ruz. Ama daha önce halledilecek bir işimiz var.”
Sonunda anlaşıldı ki iki domuz, çöpler arasında Bay
Jones’un çocuklarının bir okuma kitabını bulmuş, son üç
ay boyunca bu kitaptan okuma yazma öğrenmişlerdi.
Napoleon, siyah ve beyaz boya kutularını getirtti, hay-
vanların başına geçerek onları anayola açılan çiftlik kapı­
sının oraya götürdü. SnowbalI da (en iyi yazı yazan oy-
du) fırçayı iki toynağının arasına geçirip kapının en
üstteki kol demirine yazılı BEYLİK ÇİFTLİK adını kara-
ladı, yerine HAYVAN ÇİFTLİĞİ yazdı. Çiftlik artık bu
adla anılacaktı. Daha sonra, çiftlik binalarına geri dönül-
dü; Snovvball ile Napoleon bir merdiven getirtip büyük
samanlığın duvarına dayadılar. Domuzlar, üç aydır sür-
dürdükleri çalışmalar sonucunda, Hayvancılığın temel
ilkelerini yedi emirde toplamayı başarmışlardı. Şimdi bu
yedi emir duvara yazılacak, Hayvan Çiftliği’ndeki tüm
hayvanlar bundan böyle hayatlarının sonuna dek bu de-
ğişmez yasalara uyacaklardı. Snowball merdivene güç-
bela tırmandı (bir domuzun merdiven üzerinde dengesi-
ni bulması hiç de kolay değildir) ve işe koyuldu; Squea-
ler da birkaç basamak aşağıda boya kutusunu tutuyordu.
Yedi emir, katran kaplı duvara, yirmi otuz metreden
okunabilen iri beyaz harflerle yazıldı;YEDİ EMİR
1. iki ayak üstünde yürüyen herkesi düşman bilecek-
sin.
2. Dört ay ak üstünde yürüyen y a da kanatlan olan
herkesi dost bileceksin.
3. Hiçbir hayvan giysi giymeyecek.
4. Hiçbir hayvan yatakta yatm ayacak.
5. Hiçbir hayvan içki içmeyecek.
6. Hiçbir hayvan başka bir hayvanı öldürmeyecek.
7. Bütün hayvanlar eşittir.
Emirler büyük bir özenle yazılmıştı; “dost’un “tost"
diye, s’lerden birinin de ters yazılmış olması dışında, hiç­
bir yazım yanlışı yoktu. Snowball, herkes anlasın diye,
emirleri baştan sona yüksek sesle okudu. Hayvanların
hepsi de kafalarını sallayarak emirler karşısında boyun-
larının kıldan ince olduğunu belirttiler. En akıllı olan-
larıysa hemen ezberlemeye başladı.
Snowball, boya fırçasını yere atıp “Haydi yoldaşlar!”
diye bağırdı. “Doğru tarlaya! Harmanı, Jones ve adam-
larından daha çabuk kaldırmanın onurunu yaşayalım.”
Ama tam o sırada, bir süredir gergin görünen üç
inek böğürmeye başladı. Sütleri yirmi dört saattir sa-
ğılmamış olduğundan memeleri patladı patlayacaktı.
Domuzlar, biraz düşündükten sonra kovalan getirttiler,
ön ayakları bu işe yatkın olduğu için ustalıkla sağdılar
inekleri. Çok geçmeden kovalar köpüklü kaymaklı sütle
dolmuştu; hayvanların birçoğu sütlere ağızları sulanarak
bakıyorlardı.
İçlerinden biri, "Bu kadar süt ne olacak?” diye sora-
cak oldu.
“Jones bazen yemimize süt katardı,” dedi tavuklar-
dan biri.
Bunun üzerine, Napoleon, kovaların önüne geçerek"Sütü kafanıza takmayın, yoldaşlar!” diye bağırdı. “Gere-
ği yapılır, merak etmeyin. Hasat daha önemli. Snowball
Yoldaş başı çekecek. Ben de birazdan geliyorum. İleri,
yoldaşlar! Hasat bizi bekler.”
Hayvanlar sürü halinde tarlaya varıp hasadı kaldır-
maya koyuldular. Akşam geri döndüklerinde, sütlerin or-
tadan kaybolmuş olduğunu fark edeceklerdi.

Hayvan Çiftliği, George OrwellHayvan Çiftliği, George Orwell
Hakan, bir alıntı ekledi.
17 Mar 11:04

O geniş dünyan; kabirden daha dar, köprüden daha müsaadesiz. Senin zamanın ve ömrün, berkten daha çabuk geçer; hayatın, çaydan daha sür'atli akar.

Lem'alar, Bediüzzaman Said NursîLem'alar, Bediüzzaman Said Nursî
Beyza, bir alıntı ekledi.
16 Mar 16:31 · Kitabı okuyor

Uzun ve neşeli bir ömür sür,
En iyi ozan, en bilge çünkü.

Bütün Şiirleri, Edgar Allan Poe (Sayfa 71)Bütün Şiirleri, Edgar Allan Poe (Sayfa 71)
sinem, Gel ve Hüküm Sür'ü inceledi.
16 Mar 03:17 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

EvetKitabı elinize aldığınız anda kapağından başlayarak her bir şiiriyle sayfa sayfa baharı içinize çekiyorsunuz.Güller,çiçekler,böğürtlenler,kara delikler ve daha niceleri...

Betul Kilicarslan, bir alıntı ekledi.
15 Mar 02:19

Merhaba ey kem gozlerden kacinmis keklik,ne se guzelain. Bilgi dagindan ne de guzle salina salina gelmektesin. Varlik dagini birak, yokluga dus ki kayandan memeleri sut ve bal doludisi bir deve ciksin. Eger is basarman gerekse sur develeri ki seni karsilamaya hz Salih ciksin.

Kuşların İlahisi - Mantıku't-Tayr, Feridüddin AttarKuşların İlahisi - Mantıku't-Tayr, Feridüddin Attar
Nikos, bir alıntı ekledi.
14 Mar 21:57 · İnceledi

Ama acıya alışılmaz yaşanacaksa!
Geceye boyun eğilmez;
Sür git!

Su Çürüdü, Ahmet Telli (Sayfa 36 - Everest Yayınları)Su Çürüdü, Ahmet Telli (Sayfa 36 - Everest Yayınları)