Pure Corruption
*It was well-known that Arthur Killian of the Florida Pures didn’t go after women. He wasn’t gay, but for some reason he avoided the opposite sex.*

Daha seriye başlamadan seri hakkında ön bilgilendirme aldım ya... Gelde meraklanma işte of.

*"florida iş ve işçi bulma kurumu hoş bir yerdi. los angeles bürosu gibi kalabalık değildi. şansım açılmıştı nihayet, çok değil, biraz. azimli olmadığım doğru ama azmi olmayan insanların da yaşayabilecekleri bir yer olmalıydı, mevcut yerlerden daha iyi bir yeri kastediyorum. sabahın altı buçuğunda bir çalar saatin sesine uyanıp yataktan fırla, giyin, zorla bir şeyler atıştır, sıç, işe, diş fırçala, saç tara, başka birine büyük paralar kazandırmak ve sana tanınan fırsat için müteşekkir olmak için berbat bir trafiğin içine dal. nasıl razı olunur böyle bir yaşama?"


bukowski

Hakan Yavuz, bir alıntı ekledi.
22 Nis 16:21 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Siz gittiğiniz zaman dünya nasıl farklı ve daha iyi bir yer olacak? Nasıl bir iz bıraktınız? Etkiniz ne oldu? Afrika da kanat çırpan bir kelebek florida da kasırgaya neden olur denir; giderken siz ardınızda hangi kasırgaları bırakacaksınız?

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, Mark Manson (Sayfa 193)Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı, Mark Manson (Sayfa 193)

Mission Accomplished...
Mazot ikmali tamam ! Şimdi harmandalı acımasız TAMPA FLORIDA DEATH METAL ile kopsun kafalar !!!!!

Fatma Koçak, bir alıntı ekledi.
06 Nis 23:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Amerikadaki ilk ve orta öğretimin amacı, çocukları iyi birer “Amerikalı” olarak yetiştirmektir. Ataları 200 yıldır o topraklarda yaşayan çocuklarla birlikte dünyanın dört bir yanından yeni gelen ailelerin çocukları da aynı eğitimi alır. İlkokullarda üç temel ders vardır: İngilizce(dil), Fen bilgisi ve Amerikan Tarihi demek olan Sosyal Bilgiler. Orada Sosyal bilgiler ders kitabının adı her eyaletin kendi adıyla anılır. Mesela “Eyaletimiz Florida, Eyaletimiz Teksas...gibi” Çocuk önce yaşadığı eyaletin tarihini, coğrafyasını, ekonomisini, turizmini vs. okur. Bir sonraki sene bu kitabın adı “Amerika Birleşik Devletleri” olur ve liseye gelene kadar her sene artan seviyelerde Amerika öğretilir. Orada ne Avrupa ülkeleri, ne Mezopotamya ne Frig’ler ve ne de İslam Cografyası vardır. Yalnızca Amerika. Sonuç olarak her sene gittikçe genişleyip derinleşen bir tarih bilinci oluşur. Bu da yalnızca 200 yıllık modern Amerikan tarihinin 2000 yıl gibi algılanmasına yol açar ve bu bilinç, her Amerikan vatandaşının kendine güvenini sağlar.

Kahve Molası, İskender PalaKahve Molası, İskender Pala

Muhtemelen sadece tesadüftür ama 1960 larda Amerika daki siyahlar gördükleri 400 yıllık baskının ardından hadlerini aşıp eşitlik talep etti ve güçlerini göstermeye başladılar. Siyahların yükselişe girdiği bir dönemde ne tesadüftür ki şehirli nufus için üretilen uyuşturucu ile mücadele için daha sert yasalar yürürlüğe girdi. Diğer yandan beyazların kullandığı uyuşturuculara ise daha az ceza verildi. Liderleri suikaste uğradı (Malcolm X), yükselişleri yavaşladı.Ve sonraki 40 yıl boyunca polis milyonlarca siyahı bir yere topladı. Hepsini oy kullanma hakkından mahrum etti. 35 eyalet ise hapisten çıktıktan sonra bile oy kullanmalarını engelledi. Bu da Florida ve Virginia gibi eyaletlerde 3 siyahtan birinin oy kullanamaması anlamına geliyor. Evet beyaz Amerika istemeden de olsa köleliği geri getirmenin yolunu bulmuştu.Ve efendiler zengin olmanın yolunun ücretsiz iş gücünden geçtiğini biliyordu. Bugünün efendileri hapishanelerin ürünlerini sadece saati 23 cent gibi bir maliyetle yaptırılabilecek en iyi yer olduklarını keşfettiler.Evet yediğiniz o hamburger , yaptırdığınız uçak rezervasyonu, bu filmi izlemek için kullandığınız korsan program , cocuğunuzun okul çantası... Victoria Secret'ın sırrını hep merak etmişimdir. Ve artık biliyorum 21 yüzyılın kölelerini kullanan onlarca şirketten biriymiş. Tam bir delice dahiyane fikirdi.( Şimdi İşgal Sırası Nerede Belgeseli)

İşte dünyadaki ilginç yasaklar
Böyle de Garip Yasaklar Var Hani.. Buyrun.
- Ağaca tırmanmak yasaktır. (Kanada-Oshawa)
- Ana caddede tıraş olmak yasaktır. (ABD-Mississippi)
- Araba kullandığınız zaman gömlek giymek zorundasınız. (Tayland)
- Ayakkabıyla uyumak yasaktır. (ABD-Oklahoma)
- Bank Street’te pazar günleri dondurma yemek yasaktır.(Kanada-Ottowa)
- Banyoda şarkı söylemek yasaktır. (ABD-Pennsylvania)
- Berberlerin çocukların kulağını kesmesi yasaktır. (ABD-Indiana)
- Birine yılan atmak yasaktır. (ABD-Ohio)
- Buzdolabının kapısı açıkken önünde uyumak yasaklanmıştır. (ABD-Pennsylvania)
- Çocukların sigara satın alması yasak, içmesi serbesttir. (Avustralya)
- Çorbayı höpürdeterek içmek yasaktır. (ABD-New Jersey)
- Demiryolunda öpüşmek yasaktır. (Fransa)
- Domuzlara “Napolyon” isminin verilmesi yasaktır. (Fransa)
- Eşeklerin banyo küvetinde uyuması yasaktır. (ABD-Arizona)
- Etek giyen erkekler tutuklanır. (İtalya)
- Evde içki içmek yasaktır. (ABD-Indiana)
- Hollywood Bulvarı’nda 2 binden fazla koyun varsa araba kullanmak yasaktır. (ABD-Hollywood)
- İç çamaşırsız gezmek yasaktır. (Tayland)
- İnek sahiplerinin sarhoş olması yasaktır. (İskoçya)
- Kadınların toplu taşım araçlarında çikolata yemesi yasaktır. (İngiltere)
- Kapınızı çalıp sizden “klozetinizi isteyen birini” içeri almak zorundasınız. (İskoçya)
- Kuaförde saç kurutucusunun altında uyuyan kadın ve salon sahibi para cezasına çarptırılır. (ABD-Florida)
- Lolipop yemek yasaktır. (ABD-Washington)
- Metroda sakız çiğneyen tutuklanır. (Singapur)
- Patikada sağ elinin üzerinde amuda kalkarak yürümek yasaktır. (Avustralya)
- Pazar günleri balık avlamak yasaktır. (İskoçya)
- Pazar günleri pembe pantolon giymek yasaktır.(Avustralya-Victoria)
- Pazar günü çamaşır asmak yasaktır. (İsviçre)
- Sanık sandalyesinde ağlamak yasaktır. (ABD-Los Angeles)
- Tropikal balık satıcıları hariç Kadınların halka açık yerde üstsüz gezmesi yasaktır. (İngiltere-Liverpool)
- Yağmur yağarken çimler sulanamaz. (Kanada)
- Yong Caddesi’nde ölü atları pazar günü sürüklemek yasaklanmıştır. (Kanada-Toronto)

Bay_X, bir alıntı ekledi.
01 Mar 20:29 · Kitabı okudu

Şu K.K.K. harfleri de bir insanın değl, bir
örgütün ismini gösteriyor."
"Peki, ama ne cemiyeti bu?"
"Sen hiç Ku Klux Klan diye bir şey duymadın mı?" dedi Sherlock Holmes, kısık bir sesle, öne eğlerek.
"Hiç duymadım."
Holmes, dizlerinin üstüne yerleştirdiği kalın ciltli kitabın sayfalarını çevirdi. "İşte burada, " dedi: "Ku Klux Klan. Bir tüfeğin doldurulurken çıkardığı seslerden türetilmiş bir isim. Bu korkunç, gizli örgüt, Amerikan
İç Savaşlhdan sonra Güney eyaletleri adına askerlik yapmış olanlar tarafından kurulmuş. Kısa zamanda, Tennessee, Louisiana, Carolina, Georgia ve Florida gibi, ülkenin çeşitli yerlerinde yerel şubeler açmış.
Güçlerini en fazla siyasi alanda kullandılar, amaçlan zenci seçmenleri yıldırmak ve kendi görüşlerine karşı olanları öldürmek veya ülkeden sürmekti. Genellikle eylerme geçmeden önce kurbam uyanyorlardı. Bu uyarma, genellikle bilinen fantastik sembollerle oluyordu: mesela meşe ağacından yapılmış çatal, karpuz tohumu veya portakal çekirdeğiyle. Bu uyarıyı aldıktan sonra, kurban ya açık bir şekilde istenileni yapmalı ya da ülkeden gitmeliydi. Eğer meydan okumaya kalkarsa, çoğu zaman beklenmedik bir zamanda, beklenmedik bir şekilde ölüm gelirdi. Cemiyet, o kadar mükemmel örgütlenmiş ve yöntemleri o kadar sistemliydi ki onlara karşı koyrnayı başarabilen pek olmamıştır. Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin ve Güneydeki soylularin çabalarına rağmen, örgüt birkaç yıl daha gelişmeye devam etti. Nihayet 1869 yılında, bu hareket hızla çökertildi. Fakat o tarihten bu yana, çeşitli yerlerde münferit eylemlere hâlâ rastlanmaktadır. "

Ölüm Vadisi - Sherlock Holmes, Arthur Conan Doyle (Sayfa 274 - Venedik  yayinlari)Ölüm Vadisi - Sherlock Holmes, Arthur Conan Doyle (Sayfa 274 - Venedik yayinlari)
Sedat UYAR, Cankurtaran'ı inceledi.
 25 Şub 05:29 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Florida, US bir tatil merkezinde cankurtaran olarak görev yapan ve günün birinde aklını alan,rüyalarının kadınıyla tanışmasıyla hayatı kabusa dönen Ned Kelly nin öyküsü.
burada hemen "AŞKIN GÖZÜ KÖRDÜR" söylemi geliyor akıllarımıza :))
Sürükleyici ve heyecan veren bir eser...