• Herkese selamlar. Etkinliğimiz başlamıştır. Hikayemiz bu ileti altında yorum olarak yürütülecektir. Hikaye hakkındaki diğer bütün katkılar için şu iletiyi #31964863 kullanmanızı rica ederim.

  Hikaye yazacak arkadaşlar için ;

  Bütünlüğe dikkat etmeye özen gösterelim. Son kısım hariç(çünkü toparlayıcı olacaktır) hemen hemen eşit uzunlukta yazmamız da sanki daha iyi olacaktır, yine de şart değil. Gerektiğinde herhangi bir arkadaşın yazısını imla kuralları veya fazlaca sert unsurlar nedeniyle gözden geçirmesini talep edebilirim. Pek gerekeceğini düşünmüyorum ama söylemiş olayım. Her parça arasında yaklaşık 3 gün ara olabilir, dileyen daha erken de yazabilir. Herkese kolay gelsin.

  Yazım sırası :

  Erhan
  mithrandir21 | Uğur
  Hakan S.
  https://1000kitap.com/Byan_okur
  Osman Y.
  Semih
  Büşra Nur
  Kadimce
  Fatih Kurt
  Mithril / Miss Manette
  NigRa
 • Böyle mini olanlarına etkinlik denmiyor herhalde. İstekli arkadaşlar aşağıdaki metinin sonuna güzel bir şeyler yazarak hikaye oluşturabilirler yorumlarda. Faydalı bir çalışma olur gibi geliyor:) - KARIŞMASIN- Sadece bu metin tamamlanacak, herkes yeni bir hikaye oluşturacak bu başlangıçtan, bir hikayeyi tamamlamayacağız. (Gerçi isteklikler her zaman yarım bırakılmış hikayeleri yorumun altında tamamlayabilirler)

  ******
  "En yakınındaki kitabın 27. sayfasının ilk satırınını oku"

  Böylesine masum bir iletinin, işleri buraya kadar getirebileceğini tahmin etmesi olanaksızdı elbette. Her zaman gördüğü sıradan anket iletilerinden sanmıştı başta. Öyleydi de zaten, ta ki ilk gördüğü kitabın 27.sayfasını açana kadar.
 • Şok Şok Şok Bu İnceleme Başka Yerde Yok (çünkü ortada bir hikaye 11 yazar var ama kitap yok)

  Öncelikle hikayeye ulaşacağınız linki bırakayım şuraya #29166379 okumalısınız çünkü :)

  Alıntı paylaştım ama elimden geldiğince spoi vermeden kısa bir inceleme yapmak istiyorum çünkü bu hikayeyle Bilim Kurgu Etkinliğine katıldım bilmeyenler için onun linkini de şuraya iliştireyim :) #28996895

  Evet efenim bildiğiniz üzere sitede uzun bir süredir hikaye tamamlama etkinliği yapılıyor bunun için detaylı bilgi yukardaki hikaye linkinde de geçiyor zaten. Düzenlenen 15. Hikaye Tamamlama Etkinliğinin konusu Bilim Kurgu olarak belirlendi ve hikayeyi 11 değerli okur ortaya çıkardı. Bir ay gibi kısa bir sürede ve sadece site üzerinden irtibata geçerek bazen eksikleri tamamladılar bazen konuyu nereye bağlayacaklarını şaşırdılar ki haklılarda çünkü tek bir kalem ve tek hayal gücü değil 11 farklı insan bir bölüm yazıyor ve sonraki onu tamamlamaya çalışıyor açıkta kalmayacak  ve konu kopmyacak. Bence bu tek başına bir öykü yazmadan daha zor çünkü hepsini sen yazsan değiştirirsin istediğin yeri ama burda öyle bir şansın yok bu yüzden hikayede emeği geçen değerli okur abilerim ve ablalarımı bir kez daha tebrik ediyorum.

  Hikayede küresel ısınmaya değinilmiş olması çok hoşuma gitti biraz da korkuttu valla yazdıkları şeyler her ne kadar hayal de olsa ilerde kör ve kızıl olmak istemiyorum :)) tüh spoi mi verdim şimdi neyse tamam meraklanın biraz :)) uzaylı var uzay araçları var teknoloji almış başını gitmiş. Yazarlar arasında ben pek bir kopukluk hissetmedim doğrusu ama yazım tarzının farklılığı belli ediyordu kendini. Bazıları ciddi bazıları hayal die alıp başını gitti :))

  Konuya öyle bir yerden girdi ki Semih abi  ilk okuduğum da da düşünmüştüm bu nereye gider bunu nereye bağlar Şimal, ama baya güzel bağladı daha sonra Ceren abla açıkta kalan soru işaretlerini hikayesinde tamamlamaya çalışsada hikayenin büyük yükü Uğur abiye kalmıştı 3 bölüm yazarak elini taşın altına katmış ve yarım kaldı, ona ne oldu diye düşündüğümüz yerlere cevap verdi.

  Elbette Erhan abi de baya bir koşuşturdu pc başından, yapılan hatalar yazım sırası kendi yazacağı bölüm vs.  gerçekten ciddi bir emek verilmiş ve ben ilk defa bir Hikaye tamamlama etkinliğinin tamamını okudum çünkü daha öncekilerinde buralarda değildim.

  Hikayemiz epub olarak 102 sayfa görünüyor epub okumak istemeyenler ileti yorumlarından da okuyabilirsiniz uzun gelebilir ama cidden bir günde bitirilebilir bakmayın benim uzattığıma :)

  Haa unutmadan kitaptan alıntılarımı da şuraya bırakayım :))
  #31950992
  #31951841
  #31961936
  #31962202
  #31963170
  #31977372
  #31982651
  #31990991
  #31993021
  #31994001
  #31994315
 • Hikayemiz başladı bakınız : #32209375

  Yorumlar için hikaye yazdığımız iletiyi kullanmayalım, buraya yazalım yorumları.


  Merhabalar 1000K sakinleri, artık bu kadar sakinlik yeter dedik ve yeni bir hikaye tamamlama etkinliğiyle geri döndük. Sıkı durun !

  Tür : Gerilim Aksiyon

  Etkinliğimiz süresince bolca vahşet, kan, dram, cinayet ve benzeri durumlar olacaktır. Etkinliğimiz +18 olup , çocukların pistten çekilmesi önemle rica olunur.

  Bir önceki etkinliğimiz için bakınız: #29166379

  Katılım sınırlıdır, eski hikaye tamamlama etkinliklerinde yazmış olanlar önceliklidir..

  Katılımcılar

  Bir önceki etkinliğe de katılanlar :

  Osman Y.
  NigRa
  Erhan
  Semih
  Mithril / Miss Manette
  mithrandir21 | Uğur
  Fatih Kurt
  Büşra Nur
  Hakan S.

  İlk defa katılacaklar


  https://1000kitap.com/Obayan_okur
  Kadimce
  Başlangıç tarihi : Ağustos

  Bizi izlemeye devam edin..

  Fragmanlarımız :

  https://www.youtube.com/watch?v=y2nHno3xhTs
  https://www.youtube.com/watch?v=jwI8jJuiqAY
 • Bu şiir Erhan ve hikaye tamamlama ekibi için gelsin :)

  Venüs'e yüklediğim anlamların altında kalacaktım az kalsın
  Mars desen hep ilgi odağı nazlı kızıl değil mi
  Jüpiter cüssesine güvendi de eline ne geçti söyleyin bana
  Ama Satürn başka işte benzemez hiç birine
  Halkasına kurban olduğum
  Enceladus da etrafında pervane olunca ne güzel anlaştılar
  Dünya'yı terk edeli biz sahi kaç sene olmuştu hatırlayan var mı
  Ay da mı küsmüştü bize yoksa bu süreçte görmezden gelinince
  Gel seninle bilimsel bir hikayede gönül bağıyla ışınlanalım desem
  Sığmazsın alemlere hem de izafi zaman kavramına yenik düşersin
  İki kere iki etti beş elde var yer altı
  Kar değil yağmur değil bir deli sulusepken
  Kıtalar arası okyanusları önce atlasta görmüştüm de üstelik
  Gezegenlerin gizemli okyanuslarını hiç bilmezdim o vakit
  Hikayeci bize ne yazmış diye bakalım şöyle bir
  Gel tamamlayalım bu hikayeyi
  Birken iki, ikiyken bir, elde var sıfır
  Ama anlamsız zannetme sakın solda değil sağda sıfır
 • Sadık Hidayet ismini birkaç ay öncesine kadar duymamıştım. Katıldığım bir hikaye tamamlama etkinliğinde bu kitaba yapılan atıflar beni bu kitabı okumaya sevk etti. O yüzden yazıma başlamadan önce her birine teşekkür ediyorum, beni Sadık Hidayet ile tanıştırdıkları için.

  “Yaralar vardır” diye başlayalım biz de. Ruhumuzu kemiren yaralar olmasaydı böyle bir romana hayat verilebilir miydi? Yaralarımız olmasaydı okumazdık hiç böyle kitapları. Çünkü okudukça boğuluyorsunuz, okudukça içiniz sıkılıyor ve okudukça haz duyuyorsunuz bu kitapta. Kitapta sürekli bir ses duyuyorsunuz, bir his sürekli tekrar ediyor. Önceden aşina olduğumuz ama bir türlü hatırlayamadığımız bir his. Her paragraf sonrası damağınızda acı bir tat kalıyor, içiniz susadıkça susuyor, zehirli bir şaraba meyledesiniz geliyor. Farkındasınız, ortada bir kördüğüm var fakat öylesine bir kördüğüm ki bu, ondan kurtulma imkanınız yok. Bunun da farkındasınız. Farkında olduğunuz için öfkeleniyorsunuz, yorgun düşüyorsunuz. Tam yığılıp kalmışken bir köşede, bir çift göz beliriyor karanlığın ortasında. Peşine düşüyorsunuz bu yaşlı gözlerin fakat ulaşamıyorsunuz. Bağırasınız geliyor Zülfü Livaneli şarkısındaki gibi: “gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış!” Bağıramıyorsunuz. Bir yaşlı adam sürekli sizinle alay ediyor ama o yaşlı adama kızamıyorsunuz bir türlü. Sonra herkes gidiyor. Sizi gecenin ortasında bırakıyorlar. Bir sessizlik çöküyor üstünüze. Beethoven’ın sessizliğinden. Sonra yine bir his duyumsuyorsunuz, önceden aşina olduğunuz ama bir türlü hatırlayamadığınız bir his. Birilerine, bir şeylere kızgınsınız. Belki de ‘tıraş bıçağınıza’ sinirlenmişsinizdir. Sonra bir ses duyuyorsunuz. Duyduğunuz şey ölümün seslenişi olacak ki, kızgınlığınızı yarıda kesiyorsunuz. Susuzluk baş gösteriyor yeniden. Aklınız zehirli şarapta. Hayatı sevmiyorsunuz. Hayatı sevmeyişiniz, onun sizin maskenizi düşürüp gerçek yüzünüzü ortaya çıkarabileceği korkusundan. Ölümden korkuyorsunuz. Ölümden korkmuyorsunuz. Öldükten sonra yok olmayacağınızdan korkuyorsunuz. Kendinizle sürekli alay ediyorsunuz ama bir türlü kızamıyorsunuz kendinize.
  Ve bir ölünün ağırlığı, göğsünüzü eziyor. Kördüğümü çözemiyorsunuz.