Ayşe Gül, bir alıntı ekledi.
3 dk. · Kitabı okuyor

Yakınına sıkılmadıkça, kokusu duyulmayan mücerret bir koku gibidir ölüm. Tabii şimdi mücerret nedir diye soracaksınız. Ah dilimizi fakirleştirmeden modernleştirebilseydik eğer... Her neyse, mücerret: soyut, abstre anlamına gelir. Ne zaman ki vakti gelir, yakınlarda birine denk düşer ve işte o zaman kokusu duyulur ölümün.

Kumral Ada Mavi Tuna, Buket UzunerKumral Ada Mavi Tuna, Buket Uzuner
filiz güngör, bir alıntı ekledi.
7 dk. · Kitabı okuyor

Önsöz
"..çok güçlü, çünkü ne kadar yalnız olduğunun farkında. Çoğumuz çok yalnız ama kalabalıklar içinde yaşıyoruz. Bu yüzden dünya çok kalabalık ve güçsüz artık."

Garaj, Kemal HamamcıoğluGaraj, Kemal Hamamcıoğlu
Fatma Ay, bir alıntı ekledi.
10 dk. · Kitabı okuyor · Beğendi

" Seni seviyorum Serap , sakın bundan şüphe duyma Ne olursa olsun . "

Aşkın Gücü (Çöl Rüyası #3), Ayşe Ebru Tezcan (Sayfa 21 - Dex Yayınları)Aşkın Gücü (Çöl Rüyası #3), Ayşe Ebru Tezcan (Sayfa 21 - Dex Yayınları)
Haluk Özgünaydın, bir alıntı ekledi.
11 dk.

Lloyd George da kimmiş, Poincaré de ne oluyormuş? Çelikten dretnotların, kırk ikilik topların, dumdum kurşunlarının, şarapnel yağmurlarının da ne hükmü varmış? Bu yalçın enginliğin içinde düşman ordusunun bir sürü boz renkli çekirgeden farkı nedir? Çekirgeleri yel alır, sel götürür. Burada kalacak olan gene bu taşlar, bu topraklar, bu dikenler, bu söğüt kütükleri, bu hayvanlar, bu küçük sığırtmaç ve... benim.

Yaban, Yakup Kadri Karaosmanoğlu (Sayfa 226 - Birikim Yayınları, 1977)Yaban, Yakup Kadri Karaosmanoğlu (Sayfa 226 - Birikim Yayınları, 1977)
Çisem, bir alıntı ekledi.
17 dk. · Kitabı okudu · Puan vermedi

"İsterseniz kitaplıklarınıza kilit vurun; ama zihnimin özgürlüğüne vurabileceğiniz ne bir kilit var ne de sürgü, ne de kapatabileceğiniz bir kapı."

Kendine Ait Bir Oda, Virginia WoolfKendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf
serhat yorulmaz, bir alıntı ekledi.
18 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yaşam ne acı, ne tatlı; renksiz, kokusuz, dümdüz, anımsanacak değer taşımayan bir yığın küçük olaylar zincirinden başka bir şey değildi. Acılar vardı durmadan anımsanan. Bir de, arada şimşek gibi parlayıp sönen mutluluk anları. Hepsi bu kadar.

Yalnızlar, Erhan Bener (Sayfa 23 - Everest)Yalnızlar, Erhan Bener (Sayfa 23 - Everest)

“Bir kerelik tecavüzden bir şey olmaz, Ensar Vakfı'nı karalamayın" demeye getirmiş lafı Aile Bakanı! Daha ne kadar olması gerekiyordu pardon? 45 çocuk be 45. Belki öncesi açığa çıkmayanları da var! Utanmıyorsunuz değil mi? Pes.

Tecavüze uğrayan çocuklara değil de kuruma sahip çıkan Aile Bakanına sormak isterim, tam olarak kaç çocuk tecavüzünden sonra bir şey olur size göre?