1000Kitap Logosu
Alessandro Baricco
Alessandro Baricco
Alessandro Baricco

Alessandro Baricco

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
283 Kişi
729
Okunma
39
Beğeni
2.671
Gösterim
Unvan
İtalyan Yazar ve Yönetmen
Doğum
Torino, 25 Ocak 1958
Yaşamı
Genç kuşak İtalyan romancılarından olan Alessandro Baricco, 1958 yılında Torino kentinde doğdu. Öfke Şatoları ve Oceano Mare adlı romanları çeşitli roman ödüllerine değer görüldü. İpek adlı kısa romanı pek çok dile çevrildi, İtalya'da uzun süre çok okunan kitaplar listesinin başında kaldı.
PALDRAKTV
Emmaus'u inceledi.
122 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İnceleme-EMMAUS
Kitapla ilgili inceleme yazısına başlamadan önce bir şeyi belirtmek istiyorum.Her okurun hayatına dokunan yada her okurun yazdıklarını kendisiyle içselleştirdiği bir yazar olmuştur.Benim için bu yazarlardan biri kesinlikle Baricco'dur. Baricco'yu okumayan okurlara bir an önce bu eksiklerini kapatmalarını tavsiye ediyorum ve kitaba geçiyorum. Dört arkadaş vardı.Bir yola çıkmışlardı.Yazgıları yaşayışları benzerdi.Aynı acıyı paylaşmışlar aynı ortamlarda buluşmuşlardı.Bir de Andre vardı.Dış dünya vardı ve yaşamaya devam ediyordu.Dört arkadaştılar ve yaşamak istediler.Dört arkadaştılar ve doğru yoldan gitmek istediler ama sonunda sadece biri yolu tutturdu.Doğru yol diye bir şey yoktu.İnsanın benliği her yerdeydi. Büyük ve önemli bir eser okuduğumda kitabın sonunda mutlaka gözlerimde bir yaş akar.Bu duygusallıktan mıdır?Üzüntüden midir?Bilmiyorum.Zaten kelimeler ne zaman insanın içinde yaşananları anlatmaya yetti ki. Kısacası içimde önemli değişmeler meydana geldi.Benliğimde büyük bir deprem etkisi yarattı EMMAUS.Mutlaka okuyun diyorum ama nedenini bilmiyorum.KEYİFLİ OKUMALAR DİLERİM.
Emmaus
7.0/10
· 65 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Tuğba
Bindokuzyüz'ü inceledi.
62 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
. Kimileri sayfalar dolusu mürekkep harcar, kimisi ise az mürekkep ile insan zihninin sayfa harcamasını ister. Öz, çarpıcı ve bir o kadar da akıcı bir kitap. .
Bindokuzyüz
8.6/10
· 165 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
74
285 syf.
·
3 günde
Romanda kaçıkların yaşadığı,sokaklarından kan akan, karakterlerin bol olduğu bir kent anlatılıyor. Perşembeleri bedava saç kesen bir berber, bir dev, sağır bir cüce, bir dahi, bir general, bir akıl hastası ve bir fahişenin yanı sıra, futbol, basketbol oynayan siyahiler, profesörler ve boks var. Hepsi de kentin sokaklarından şöyle bir geçip gidiveriyorlar. Hem entelektüel hem de dürüst, hem tüm kötülüğümüzün bilincinde hem de hem de hangi noktaya kadar adil olabileceğimizi merak eden Baricco, "Başka bir yaşamda belki dürüst olacağız ve sessiz kalmayı bileceğiz" diyor.
Kent
7.8/10
· 20 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE