Algan Sezgintüredi

Algan SezgintürediKatilin Şeyi yazarı
Yazar
Çevirmen
Editör
7.4/10
210 Kişi
707
Okunma
53
Beğeni
7,3bin
Gösterim

Algan Sezgintüredi Kimdir?

1968’de Erzurum’da doğdum ama orada büyümedim. İstanbul’da yetiştim. St. Benoit’dan sonra MSÜ Grafik Bölümü’nü bitirdim. Bir süre grafik tasarımı yaptım ajanslarda ama devam ettiremedim. Beceremedim belki de... Sonra evlenip İzmir’e gittim, kayınpederimin şirketinde çalışıyorum o zamandan beri.
Unvan:
Türk Yazar, Grafik Tasarımcısı
Doğum:
Erzurum, 1968

Okurlar

53 okur beğendi.
707 okur okudu.
20 okur okuyor.
209 okur okuyacak.
14 okur yarım bıraktı.

Algan Sezgintüredi Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
He valla : )
Nasıl olduğunu anlatacağım ama önce bir sigara verin, dilenilmiş sigaranın tadına doyum olmaz.
Sayfa 196Kitabı okudu
Ölümler böyledir, arkada kalana, kederin yanında bir sürü pişmanlık bırakırlar.
Sayfa 164Kitabı okudu
... herkesin "Şimdiki aklım olsaydı" diye başlayıp arkasından uzun bir roman yazacak kadar söyleyeceği vardır.
Hiçbir şeye 'saçma' deyip kestirip atmamalısınız. İnsan elinden çıksın ya çıkmasın, her şeyin görünenden ya da bilinenden farklı yönleri olabilir...
Sayfa 143Kitabı okudu
... gerçek şeyler, ancak gerçek şeyler yüzünden gerçektir.
Sayfa 258Kitabı okudu

Algan Sezgintüredi İletileri

Tümünü gör
Kasım ayında kendimi kaybettim resmen.. Kitaplığıma yeni bir sürü kitap daha geldi (okumadığım 211 kitap yokmuşçasına)
Baragan’ın Dikenleri
Baragan’ın Dikenleri
Muinar
Muinar
Aziyade
Aziyade
İçimizdəki Şeytan
İçimizdəki Şeytan
Üç Hayat
Üç Hayat
Süperben
Süperben
Ununu eleyip eleğini asmış ve emekliliğine ulaşmasının son zamanlarında şirketinin onu gönderdiği huzurlu kasabada kalmaya karar veren bir adam.Emekliliğine kavuştuktan sonra çevre edinmeye karar verir ve herşey burdan somra başlar.Sahildeki hem kahvehane hem de ev olarak kullanılan bir mekanın sahibiyle sıkı dost olur ve asıl macera orada başlar. Açıkçası ben tahmin etmiyordum olayların bu dereceye gelebileceğini lakin çok şaşırdım ve mutlu da oldum açıkçası. Kitabın bir kısmı aşşırı hızlı ilerlerken bazı kısımları da ilerlememek için ısrar ediyordu resmrn ve bu yüzden de atlayarak okumak zorunda kaldım.Onun dışında anlatımı dili olay örgüsü konusuyla mükemmel bir kitap diyebilirim.

Algan Sezgintüredi Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
424 syf.
8/10 puan verdi
·
4 günde okudu
Evet arkadaşlar , bir yerli polisiye öykü kitabının daha sonuna geldik. Çok güzel bir derleme idi, içinde Dark Polisiye, Dark Dedektif serilerinden tanıdığım bazı yazarların öyküleri olduğu gibi, hiç tanımadığım bazı yazarların öyküleri de vardı. Öykülerin hepsi güzel olmakla birlikte, kitaba ismini veren " Kanlakarışık " öyküsü beni çok etkiledi. Gerek kurgusu gerek duygusu harikaydı, hani derler ya şuramda bir şey oldu, işte aynen öyle oldu, ki bu polisiye hikayelerde pek sık karşımıza çıkmaz. Bundan hariç Günay Gafur'un Ölüm Manifestosu adlı öyküsü de oldukça başarılıydı. Diğer öyküler de kesinlikle okuduğunuza pişman etmeyecek kalitedeydi denilebilir. Üç tanesini sadece pek begenemedim ama zevkler ve renkler mevzusundan ötürü söylemek istemiyorum, hiç bir yazara haksızlık etmek istemem : ) Yaşasın yerli polisiyeler, gelsin siradakiiiii !
Kanlakarışık
KanlakarışıkAlgan Sezgintüredi · Çınar Yayınları · 201845 okunma
224 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Algan Sezgintüredi ile ilk tanismam "Süperben" ile oldu. April Yayıncılık kitaplarına bakarken özellikle Katil serisi kapağıyla dikkatimi çekti. İlk kitap olduğundan "Katilin Şeyi" kitabını ve arkasinda Sezgin Kaymaz yorumunu görünce tereddütsüz "Süperben" i aldım.
Süperben
SüperbenAlgan Sezgintüredi · April Yayıncılık · 201774 okunma
288 syf.
7/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Komiser yardımcısı olarak atanmış mutlu kavgaz’ın mesleğe başlangıcı ve ilk vakasının anlatıldığı bir kitaptı. Sahaya indiği ilk ay da sahilde kesik bir el bulunur. Sahibi parmak izi taramalarında bulunan bir çantacıya aittir. Çantacı Volkan Tuncer düzenli olarak Karadeniz’e altın siparişlerini teslim etmeye çantaya çıkmaktadır. Ya da en azından ailesi öyle bilmektedir. Oysa Volkan Tuncer bir süredir Marmara bölgesine çantaya çıkmaktadır. Ve haliyle arada ciddi bir zaman tasarrufu olmaktadır. Volkan boşa çıkan zamanlarında nerdedir, kimledir kocaman muammadır. Kim öldürdü, cesedin geri kalanı nerde polislere ciddi mesai düşmektedir. O kadar ayrıntılara boğulmuş ki girişi ilk 100 sayfa bitmek bilmedi diyebilirim. Sürekli üst seviye polisiye okuyunca bu tür kitaplar kesmiyor haliyle
Kavgaz - Çantacı
Kavgaz - ÇantacıAlgan Sezgintüredi · APRIL YAYINCILIK · 2022112 okunma