Tarık Dursun K.

Tarık Dursun K.

YazarÇevirmen
7.6/10
258 Kişi
·
880
Okunma
·
37
Beğeni
·
4.356
Gösterim
Adı:
Tarık Dursun K.
Tam adı:
Tarık Dursun Kakınç
Unvan:
Türk Yazar ve Yayınevi Yöneticisi
Doğum:
İzmir, Türkiye, 1931
Ölüm:
Alsancak, İzmir, Türkiye, 11 Ağustos 2015
Tarık Dursun K. (veya tam adıyla Tarık Dursun Kakınç; kısaca Tarık Dursun olarak da anılmaktadır.) (d. 1931 İzmir), Türk yazar ve yayınevi yöneticisi.

1949 yılında İzmir'de Anadolu gazetesinde sinema eleştirileri yazmaya başladı. Sonra sırasıyla Yeni Gün, Ankara Ulus, Yeni İstanbul ve Vatan gazetelerinde gündelik yazılar yazdı. Pazar Postası ve Akis dergilerinde sinema eleştirileri yazdı. Eleştirmen Ali Gevgilili ile birlikte aylık Yeni Sinema dergisini çıkarttı. Senaryo yazarlığı ve rejisörlük yapmıştır. 1969 yılında Kurul Kitapevi’ni açmış, Milliyet gazetesinde kitap tanıtma yazıları yazmış, Milliyet Yayınları’nı yönetmiştir. 1973 yılında Günümüzde Kitaplar adlı bir dergi çıkarmış, 1975 yılında Koza Yayınları'nın kurucuları arasında yer almıştır.

Sanata 1949 yılında şiirle başlamış, 1951 yılında Cengiz Tuncer ile Devrialem isimli ortak bir şiir kitabı yayımlamıştır. Daha sonra hikaye yazarlığına başlamıştır. Çeşitli ödüller alan Tarık Dursun K. halen Eskifoça'da yaşamaktadır. Kardeşi Faruk Kakınç'la beraber girdiği bir yarışmada soyadlarının karışması neticesinde soyadını K. olarak değiştirmiştir
Az çok hoşlandığım insanlar oldu. Olmadı değil. Ama bir türlü sarmadılar beni. Çabuk uzaklaşmasını bildim. Hayırları bastım, geçtim. Şimdi aklım başımda. Rahatça düşünebiliyorum. Gerçek aşkı duyabiliyorum.
Artistler, hep iyi oluyorlar nedense. İnsanlar için de bir orospular iyi, bir de artistler. Gerisine kulak asma...
Tarık Dursun K.
Sayfa 11 - Adam Yayıncılık
112 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Soğuk bir Pazar günüydü. Tüm köşebaşları tutulmuş, üstelik yağmur da yağabilirdi. (Yağmadı). Yollar kapatılmış halk otobüslerinin güzergahı değiştirilmiş üstelik taksiler de kontak kapatmıştı. Tüm şartlar yolumu uzatmıştı ama bir bekleyenimin olduğunu bilmek dünyayı küçültür iç cebime sıkıştırırdı. Tam olarak öyle oldu. Yürüdüm de yürüdüm. Değdi mi? Buraya bir virgül koyarak ve cevabı da sona bırakarak kitaptan bahsedeyim.

Daha önce Bülent Ecevit çevirisiyle birkaç şiirini okuduğum Tagore'un ilk defa bir kitabını aldım elime. Daha bir sürü şey için olduğu gibi Tagore için de geç kalmışım.

Tagore, bir acayip adam. Bu Hint asilzadesi hukuk okumak üzere İngiltere'ye gitmiş fakat genel dünya düzeniyle hukuk sisteminin çelişkisi okulu yarım bırakmasına neden olmuş. Burdan bütün hukukçulara selamlar :)
Tagore şiiri için (bunda çeviri kalitesinin de etkisi büyük) söylenebilecek çok şey var ama ben kısa keseyim. Bu kitap bir davetiye. Elbette ki aşka ve hayata. Şiirler kısa ve açık. Şiirler kalbe umut eken cinsten. Dizeleri birbirinden ayırmak pek mümkün değil, yani şiirler kendi içinde bütünlük arz ediyor ve genel toplamda da kitabı bütünlüyorlar.

Yukarıda virgül bıraktığım sorunun yanıtına gelirsek; elbette ki değdi. Yine olsa yine yürürüm, o kadar yolun çok daha fazlasını bile. Yol, güzel insanlara çıkıyorsa mesafelerin canı cehenneme. Yolun sonunda, biri "Aşka Çağrı" olmak üzere elinde üç kitapla beni bekleyen Ferah ablama sonsuz kere teşekkür ederim.

Not: Sanıyorum odunluk, biz erkeklerin fıtratında var. Bu mazeret değil tabi ama umarım bu odunluğu telafi edecek fırsatım olur.

İyi kitaplar...Keyifli okumalar...
244 syf.
·9/10 puan
Yazarın diğer kitapları gibi ilginç bir roman Küba’yı bize bir mozaik gibi acımasız renkli kavgacı sorunsuz insanlardan oluşan insanların gözlerinden anlatıyor o zamanın elit tabakasının nasıl sorumsuzca yaşadığını güçlü gözlemlerle anlatıyor yazar toplumsal konulara ağırlık verdiği eserde okurlarını güzel bir yolculuğa çıkarıyor
112 syf.
·10/10 puan
Hani sayfalarda gezinirken işte bu benim, beni anlatıyor, bana yazılmış der altını çizersiniz ya satırların. Bu kitapta böyle alıntı çizmek imkansız. Şiirin her dizesi o kadar diğeriyle bağlantılı ki birini koparsam şiirin kalan kısmı üzerime yıkılacaktı sanki. O derece bütünlük oluşturan bu şiirler okuyanı delice bir sevdanın pençesine düşmüş gibi hissettiriyor. Aşka davet ediyor adı üstünde.
128 syf.
·7 günde
Bazı akşamlar fazla hüzünlü. "Ben belki ağlayacağım o zaman, şu tıkanıklığımı, şu yüreğimin üstünde çekitaşı gibi bütün ağırlığıyla duran yükü silkip atana dek ağlayacağım, ağlayacağım, ağlayacağım!"
208 syf.
·12 günde·Beğendi
Bağışla Onları Tarık Dursun K.' nın 1989'da kaleme aldığı biyografik bir roman. II. Meşrutiyet'in ilanından yakın geçmişe dayanan uzun bir yaşamın romanı.

Uğur Dündar'ın 90'lı yıllarda TV'de İşte Hayatınız adlı bir programı vardı. (Mutlaka hatırlayanlar olacaktır.) Bu programda kendi alanında ünlü olmuş bir isim konuk alınır ve ondan habersiz onun hayatına tanıklık eden insanlar konuk olarak çağırılırdı. Bağışla Onları'da bana okurken bu programı hatırlattı.

Bizim de kitabımız yirmi altı bölümden oluşuyor ve her bölümün anlatıcısı farklı kişiler. Peki kimler bu kişiler? İlk bölüm ünlü tiyatrocunun babası ile başlıyor, ardından ablalar, aile fertleri ,arkadaşlar , ilk sevgili, meslektaşlar kısaca söyleyecek olursak yakınları veya bir şekilde hayatına girmiş ve ona dokunmuş insanlar.

Kitap boyunca hep başkalarından dinlediğimiz ve adının hiçbir yerde geçmemesine karşın kim olduğunu tahmin etmekte zorlanmadığınız bu ünlü tiyatro ve sinema adamı da Muhsin Ertuğrul'dan başkası değil.

Ona tüm karşı çıkışlara rağmen küçük yaşlarda seyirci olarak gönlünü kaptırdığı tiyatro için hayatının her aşamasında mücadele etmiş, bu büyük tutku uğruna zamana, mekana, coğrafyaya hatta sevdaya meydan okuyan bir sahne insanı olan Muhsin Ertuğrul, 1892 - 1979 tarihleri arasında yaşamış , I. Meşrutiyet'ten Cumhuriyete ve yakın geçmişe uzanan bir tarihe de tanıklık etmiş bir sanatçı. Onun biyografik romanını okurken bizler de okuyucular olarak hem onun hayatına hem de bir döneme tanıklık ediyoruz aynı zamanda.

1950 kuşağının farklı kalemlerinden Tarık Dursun K.'nın bu biyografik romanı dönem kitapları ve biyografi okumayı sevenlerin keyifle okuyacağı güzel bir seçim.
137 syf.
Uzun zamandır okumak istediğim “İmbatla dol, kalbim” Tarık Dursun ile tanışma kitabım oldu. 136 sayfadan oluşan kitapta 12 tane kısa hikaye ( genel olarak 10 sayfayı bulmayan ), 1 tane ( 50 sayfa olan ) uzun hikaye bulunuyor.
Kısa hikayeler, çeşitli yaşamlardan kısa kesitler şeklinde, başı ve sonu yok, bu tarz yazıları sevdiğimi söyleyemem, ben daha alışamadan, ne olup ne bittiğini anlayamadan bitiveriyo, hatta bitmiyor , kesiliyor.
Uzun olan hikaye, “ Sıradan üç ölüm” etkileyiciydi, bu hikaye sebebiyle Tarık Dursun’un başka kitaplarını da okumayı düşünebilirim.
Mutlaka okunması gerekir kitaplar arasında değil , okunup denenebilir grubunda.
Keyifli okumalar...
156 syf.
·1 günde·7/10 puan
Orjinal adı “Little Children - Küçük Çocuklar” olan bu hikaye kitabını Tarık Dursun K. dilimize “Altın Çağ” ismi ile çevirmiş. Her ne kadar kendisi buna gerekçe olarak hepimizi için artık ulaşılmaz bir düş olan çocukluk çağını anlattığı için bu ismi uygun bulduğunu söylese de ben çevirmenimizle aynı fikirde değilim. “Altın Çağ” ismi ile gereksiz yere yaratılan heyecanlı, esrarengiz beklentinin kitabın içeriği ile hiç de uyumlu olmadığını söylemek zorundayım.

Kitap, çocuk gözünden büyüklere hikayeler anlatıyor. Tümü günlük yaşamdan, çeşitli kısa hikayeler; aralarında bir konu ya da zaman bütünlüğü yok. Saroyan’ın çeşitli yerlerde yayınlanmış hikayeleri böyle bir kitap altında bir araya getirilmiş. Bir kısmı Saroyan’ın çocukluk anıları, kalanı ise kurgu. Anlatıcı koltuğunda hep çocuklar var ama hikayeye konu olaylar çoğunlukla büyüklerin hayatından. Çocuk gözünden 1920li yılların Amerika’sındaki gerçek hayatı görmek keyifli. Dönemin Hollywood filmlerinde “fırsatlar ülkesi” olarak sunulan Amerika’nın pek de öyle hissetmeyen, yoksul ve şaşkın göçmenlerini tanımak da güzel.

Dili sade, akıcı; kısa sürede bitirilebilir cinsten. Okumazsanız çok şey kaybetmezsiniz belki, ama okursanız pişman olmazsınız.
168 syf.
·10/10 puan
İnstagram da dolaşırken profilde önüme düşmüştü, içimde bir his, sanki kelebekler kalbime doğru uçuyorlar. "Almalıyım" .
Aslında her kitap hayatınızdaki başka başka yerlere aittir. Ama sen kalbime aitsin. Anıların artık benimle de beraber.

İlk Bölüm
Bu benim nasıl aklıma gelmedi! Çevir bir numara, nasibine ne çıkarsa. Oysaki hepimiz illaki yanlışlıkla baska bir numaraya mesaj atmışızdır. Ama o zamanlar iletişimin daha samimi olduğu zamanlar.
Bir kadın, bir erkek beraber bir yola çıkıyorlar. Ama sadece anılarından, havadan sudan oluşan iletişim yolu ile gerçekleşen bir yol. Günlerce sürüyor. Kısa, kısa, bölük pörçük konuşmalar.

İkinci Bölüm
Her ağaç, çiçek sulandığı zaman tomurcuk atar. Kadın, hikayesini anlatırken adama, adam anılarını kadına emanet eder.

Ve son.
200 syf.
·9/10 puan
“Adaletin iyiden, kuvvetsizden yanalığını ben ne duydum, ne gördüm”

Zaman zaman değeri bilinmeyen yazarlardan bahsedilir, haklı olarak. Bu yazarların beklenen ilgiyle karşılaşmaması hemen yazar için hem de edebiyat için hezeyan olur ve de haksızlık olur. Bu yazar yaşıyor da olabilir ölmüşte olabilir burada temel alınan, alınması gereken yazarın yazdığı eserler olmalıdır. Bugün o yazarlardan biri olan Tarık Dursun K.’nın “Alçaktan Uçan Güvercin”bu yazının konusu olacak. Burada yazar hakkında geniş bilgi vermemekle beraber kimden yoksun olduğumuzu, yeni nesillin pek bilmediği bu büyük yazarın hakkında bir iki şey söylemek yazının selameti açısından iyi olacak. Yazarlığa başlamadan önce, gazete dağıtıcılığı, seyyar köftecilik, otobüs biletçiliği, muhasebe yardımcılığı, memurluk gibi işlerde çalıştı. Daha sonra yönetmenliğe yöneldi ve “Aramıza Kan Girdi(1962)”, “Korkusuz Kabadayı(1963)”, “ Cehennem Arkadaşları(1964)”, “Kelebek Çift Uçar (1964)” gibi filmlerin yönetmenliğini üstlendi. Kurul Kitapevini, Koza yayınevini açtı, Milliyet yayınlarını yönetti. Daha sonra dergi çıkardı, envai sayıda roman, öykü, oyun, çocuk kitaplarını kaleme aldı. Yazar bu eserleriyle ayrıca edebiyatta saygın ödüllerin de sahibi oldu. “Haritada Beş Nokta” ile Gazetecilik Başarı Armağanı(1960), “Güzel Avrat Otu” TDK öykü ödülü(1961), “Yabanın Adamları” ve “Ona sevdiğimi Söyle ” ile Sait Faik Öykü ödülü(1967,1985), “Kurşun Ata Ata Biter” Orhan Kemal Roman ödülü(1984), “Ömrüm Ömrüm” ile Türkiye İş Bankası Büyük Edebiyat Ödülü(1987), “Ağaçlar Gibi Ayakta” Yunus Nadi Yayınlanmış Roman Ödülü(1991), “Hepsi Hikâye” ile Sedat Simavi Edebiyat Ödülünü kazandı.
Bu yazının konusu olan “Alçaktan Uçan Güvercin” kitabı ise 1983 yıllında yönetmenliğini Ünal Küpeli’nin üstlendiği televizyon dizisine uyarlandı. Burada olay, başkahraman olan Menekşe Çalık etrafında dönüp dolaşsa da aslında bu kitap bir dönemin portresini çiziyor. O toplumun siyasi çekişmeleri, siyasi rant peşinde koşanları, mallıyla mülküyle insanları ezenleri, sınıf mücadeleleri ve tüm bunların yanında “Ahlak” kavramını da ele alırken kimler için ahlak sorusunu da sorduruyor. Olayın özetini Menekşe Çalık’ın kardeşi Hasan Çalık’tan dinleyelim:” Ablam Menekşe Çalık, geceleyin çadırdan çıkıp Çaltıderenin oralara inmiş. Çok sıcaklanmış. Üzerine varmışlar, ağzına çaput tıkıştırıp kaçırmışlar. Bundan sonra ablam kayboldu. Duyduğumuza göre, bir taksiye koyup götürmüşler. Bildiğim bundan ibarettir efendim”.

Kaçırılan menekşe Çalık defaatle envai insan tarafından tecavüze uğrar. Menekşe Çalık’ın kaçırılma sebebi ise; Nuri Genç. Nuri beyin kim olduğunu da şu cümlelerde anlıyoruz: “ Bu ilçe her şeyi ile onundu, Nuri Genç Bey bir tür yeryüzü tanrısıydı. Dilediğini yaşatır, dilediğini ekmeğiyle suyunu keserek sürüm sürüm süründürürdü. Her şey onun iki dudağı arasında çıkacak söze, tek bir söze bağlıydı. İlçe onun elindeydi, il merkezi, çevre illerin en azından altısı ona bağlıydı; parti ağzına bakıyordu; Ankara bir dediğini iki etmezdi.” Nuri Bey bu gücüyle Selman Yiğit’in fabrikasını kurtarır karşılında güzeller güzeli Menekşe Çalık ile zorla beraber olur. Menekşe Çalık en son Adapazarı’nda bir asker tarafından fark edilir ve Emniyet Müdürlüğündeki bir polisin evinde kalır. Buraya kadar okurlar, Menekşe Çalık’ın başından geçenleri okurken bugün de yaşanan kadın tecavüzlerini, cinayetlerini sebep ve sonuçları ile hatırlayacak ve aslında yıllar değişse de zihniyet değişmediği, muktedirlerin zorbalıklarına baş kaldırılmadığı, hesap sorulmadığı ve cesaretli insanların izinden gidilmediği sürece hep aynı şeylerin yaşanacağını da anlayacaklar ve görecekler. Burada cesaretli insanların varlığını da görüyoruz. Romanın iyi karakterleri olan Savcı Fahri Ergün ve Hâkim Necati Toktamış burada her şeyi göze alarak cesaretle despotların, muktedirlerin karşısında durur ve suçluların yargılanmaları için ellerinden gelenleri yaparlar. Necati Toktamış’ın şu ifadeleri: “Kalmalı, gitmemeli. Yıkılmamalı, geri çekilmemeli. Onun yerine kendi adamlarını getirirlerse eğer her şey biter. Dava düşer, dosya kapanır. Bu da onların kazanç hanelerine geçer. Adaleti ellerine bir geçirirlerse, yapmadıkları kalmaz. Diledikleri gibi at oynatırlar, tepemize çıkarlarda kimse ne oluyor, ne yapıyorsunuz diye sormaz, soramaz” haklılığın inancını gösterir. Burada -bugün de olduğu gibi- kadının Melek Çalık’ın bir söz geçerliliği olmaz. Her şeyi mahkemede teker teker anlatır anlatmasına ama babasının sözünden dışarı çıkmaz, babasına susması için teklif edilenleri babası gibi o da kabul eder. Menekşe Çalık’ın ruhsal bunalımlar içerisinde olduğunu tüm roman boyunca anlayabiliyorsunuz.

Kitap hem güncelliğini koruyan hem de gayet realist ve klasik bir bakış açısıyla ele alınmış, yazılmış bir roman. Üslup olarak da şiirsel bir kullanmakla beraber eski Osmanlıca kelimeler kullanması ve bunları evirip çevirip anlam bakımında ve ses bakımında değişikliğe gidilmesi romanı zenginleştirmiştir. Ustaca bir dil kullandığını düşünüyorum. İçinden seçip alacağınız eski kelimelerin çokluğu ve bu kelimelerle harmanlanan cümlelerin sağlamlığı bu dillin temelidir. Bu roman dilden çok konu olarak okuyucunun dikkatini çekse de her dikkatli okur roman içindeki dil ziyafetini fark edecektir. Ayrıca yazar her bölüm başına verdiği isimle, aslında o bölümde neler ve kimlerin olacağının da ipucunu veriyor, buda bir yerde sizin merakla bölümü okumanızı ve bittirmenizi sağlıyor.

Yazarın bir diğer başarısı ise; şüphesiz kahramanlarının hayatlarına çok iyi dokunmuş olması ve bunları bir bütün olarak romanda bir arada tutmasıdır. Bugün bu hayatlara ve bu olaylara hemen hemen her gün şahit oluyoruz. Örneğin, umudunu yitiren bir babanın söyledikleri şu sözlere şahit oluyoruz; “ Bu dünya hep kötülerin dünyası değil dedin. Ben de öyle bellerdim, kötüler az iyiler çoktu dünyamızda, derdim. Şimdi öyle görmüyorum. Kötüler daha çok iyiler daha az. On beş tane adam dikildi mahkemede, biz üç kişi kaldık; sen bir, ben iki, Menekşe üç! Adalet bizden yanadır mı diyorsun? Adaletin iyiden, kuvvetsizden yanalığını ben ne duydum, ne gördüm. Köyümüzden çok kişinin mahkemeye işi düştü, parası olan, arkası kuvvetliler düz yolda yollarını şaşırmadılar, arabalarını doğrudan bayırdan aşırdılar. Olan fıkaralara oldu. Biz de kuvvetsiziz, arkasızız, biz de fıkarayız beyim. Haklıyken haksız çıkarırlar bizi. Ben bundan korkarım. Çok kalabalıklar. Bunların arkaları vardır, sen de bilmez değilsindir. ” Bu sözleri bugün de duymuyor muyuz? Romanının sonunda Fahri Ergün gibi muktedirler tarafından sırf haktan yana oldukları için öldürülen, ölen olmuyor mu? Aslında tüm devirlerde bu böyledir. Muktedir olan, başta olan her zaman diğer tarafı tahakküm altına almıştır. Burada zamanın hiçbir önemi yok diye düşünüyorum. Hiçbir sanat eseri, özellikle roman yazıldığı zamandan soyutlanamaz, ayrı düşünülemez. Bir romana bakarak bugünü ne kadar anlayabiliriz sorusu bu kitaba sorulacak en mantıklı sorudur. Hegel’in dediği gibi “Sanat bir fikir hareketidir”. Bu roman büyük bir sanattır ve realist bir bakışla ele alınmış, konu güncelliğini koruyacak, bir fikri aşılayacak ve anlatacak büyük bir eserdir.
Yazının sonuna gelirken aslında anlatılması, alıntılanması gereken çok yer olduğunu da belirtiyim. Romanı okurken bugünkü siyasi ortamı, kadına bakış açısını, muktedirin şımarıklığını, cesur insanların varlığını, sınıf çatışmalarını, umudunu yitirenleri, adalet uğruna bedel ödeyenleri tekrar tekrar hatırlıyorsunuz, düşünüyorsunuz. Ayrıca yazarın romanının güncelliğine ve dillin maharetine hayran kaldığımı belirtmek isterim. Bu kitap, taşrada geçen, konu olarak güncelliğini koruyan ve koruyacak olan iyi bir romandır.
244 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Merhaba dostlar 14 ay süren ve muhteşem bir külliyat sahip olduğum Ernest Hemingway'in son kitabı Ya Hep Ya Hiç...
Nasıl mutlu ve gururluyum böyle bir külliyata sahip olduğum ve onları azimle okuduğum için anlatamam Darısı çok sevdiğim yazar #johnsteinbeck külliyatımı tamamlamaya Kitabı çok severek okudum. Küba ve West Adası arasında kaçakçılık yapan Harry Morgan'ın üzücü hikayesi vurucu ve yine Hemingway tarzı yalın bir şekilde anlatılmıştı ve oldukça başarılı bir kitaptı. Renkli, acımasız bir doğa içinde, doğa kadar renkli ve acımasız insanların kıran kırana kavgasını okudum. Kübalı balıkçıların doğayla savaşını, Kübalı devrimcilerin savaşımıyla iç içe anlatır Hemingway. Sorumsuzca yaşayan zenginlerin bu genel görüntüyle çelişkilerini de öyle güzel anlatılmış ki üslubuna bir kez daha hayran kaldım. Tavsiyemdir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tarık Dursun K.
Tam adı:
Tarık Dursun Kakınç
Unvan:
Türk Yazar ve Yayınevi Yöneticisi
Doğum:
İzmir, Türkiye, 1931
Ölüm:
Alsancak, İzmir, Türkiye, 11 Ağustos 2015
Tarık Dursun K. (veya tam adıyla Tarık Dursun Kakınç; kısaca Tarık Dursun olarak da anılmaktadır.) (d. 1931 İzmir), Türk yazar ve yayınevi yöneticisi.

1949 yılında İzmir'de Anadolu gazetesinde sinema eleştirileri yazmaya başladı. Sonra sırasıyla Yeni Gün, Ankara Ulus, Yeni İstanbul ve Vatan gazetelerinde gündelik yazılar yazdı. Pazar Postası ve Akis dergilerinde sinema eleştirileri yazdı. Eleştirmen Ali Gevgilili ile birlikte aylık Yeni Sinema dergisini çıkarttı. Senaryo yazarlığı ve rejisörlük yapmıştır. 1969 yılında Kurul Kitapevi’ni açmış, Milliyet gazetesinde kitap tanıtma yazıları yazmış, Milliyet Yayınları’nı yönetmiştir. 1973 yılında Günümüzde Kitaplar adlı bir dergi çıkarmış, 1975 yılında Koza Yayınları'nın kurucuları arasında yer almıştır.

Sanata 1949 yılında şiirle başlamış, 1951 yılında Cengiz Tuncer ile Devrialem isimli ortak bir şiir kitabı yayımlamıştır. Daha sonra hikaye yazarlığına başlamıştır. Çeşitli ödüller alan Tarık Dursun K. halen Eskifoça'da yaşamaktadır. Kardeşi Faruk Kakınç'la beraber girdiği bir yarışmada soyadlarının karışması neticesinde soyadını K. olarak değiştirmiştir

Yazar istatistikleri

  • 37 okur beğendi.
  • 880 okur okudu.
  • 17 okur okuyor.
  • 716 okur okuyacak.
  • 12 okur yarım bıraktı.